Мінагрополітики та НАЗК підписали меморандум щодо зменшення корупційних ризиків у земельній сфері

0

Міністерство аграрної політики та продовольства й Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру підписали тристоронній Меморандум про співпрацю з Національним агентством з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко наголосив, що ринок землі потребує антикорупційної підтримки.

«Днями ми підсумували 100 днів від старту ринку землі. Основний висновок — ринок землі розвивається, але потребує подальшої підтримки. Наша ключова мета — мінімізувати корупційні ризики у сфері земельних відносин. Тому ми разом із НАЗК та Держгеокадастром консолідували зусилля, щоб прозоро та законодавчо просувати земельну реформу», – сказав Роман Лещенко.

За словами Міністра, учасники Меморандуму аналізуватимуть нормативно-правові акти у сфері земельних відносин, при необхідності розроблятимуть зміни, щоб усунути корупціогенні фактори.

«Важливою частиною Меморандуму є План заходів щодо мінімізації корупційних ризиків у діяльності Держгеокадастру. Це чіткий план, в якому прописані конкретні завдання та дати їх виконання. Зокрема, підвищення якості ведення Державного земельного кадастру», – зазначив Міністр.

Перший заступник Голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко зазначив, що значно продуктивніше боротися не з наслідками корупційних проявів, а викорінювати причини й умови для корупції. Саме на це орієнтований Меморандум.

«Земельна реформа – одна з найскладніших реформ останнього часу, адже вона буквально перебудовує всі правові процеси. Під час таких колосальних змін у системі виникає багато корупційних ризиків. Ця співпраця має стати точкою опори для партнерів у боротьбі з корупцією у земельній сфері та продовжити наші напрацювання», – зазначив Голова НАЗК Олександр Новіков.

НАЗК активно працює над запобіганням корупційних ризиків у сфері земельних відносин. Зокрема, з початку року команда Агентства підготувала аналітичний звіт «Земельна корупція: топ-30 корупційних ризиків та шляхи їх подолання» та провела антикорупційну експертизу основних нормативно-правових актів, які ухвалили парламент та Уряд у межах реформування системи земельних відносин.