Corteva Agriscience підтримує залучення молоді в сільське господарство, беручи участь в Національному Дні дівчат у технологіях

0

Corteva Agriscience взяла участь в Національному Дні дівчат у технологіях, організованому 11 жовтня Центром «Розвиток КСВ» та Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки уряду Швеції та за сприяння Офісу віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Уточнюється, що захід покликаний залучити більше дівчат до вивчення точних наук, включаючи сільськогосподарські.

На думку організаторів, технологічні сфери є одними із найбільш провідних та інноваційних, однак частка дівчат і жінок у них все ще залишається низькою. Згідно останніх даних Держстату, на початок 2020/21 навчального року лише близько 10% дівчат навчалися на інженерних спеціальностях, а на спеціальностях галузі інформаційних технологій — близько 17%.

Залучення молоді до сільського господарства та забезпечення прав та можливостей жінок є для Corteva Agriscience однією з Цілей сталого розвитку 2030 з метою розвитку спільнот та забезпечення світової продовольчої безпеки. Компанія активно підтримує зацікавлення молоді агробіологічними науками та приділяє багато уваги жіночим ініціативам в сільському господарстві, в тому числі вже другий рік поспіль бере участь в таких ініціативах, як День дівчат у технологіях.

Цього року дівчата з усієї України мали можливість відвідати оффлайн та онлайн  технологічні компанії в своїх регіонах, щоб познайомитися з особливостями їх діяльності та дізнатися, як дівчата і жінки можуть побудувати кар’єру у сферах технологій. Corteva Agriscience віртуально запросила до себе близько 100 дівчат з п’яти навчальних закладів Полтавщини, де розташований насіннєвий комплекс ТОВ «Стасі Насіння».

«Разом із сезонними працівниками на заводі працює близько 400 осіб, з яких приблизно 50% жінки. Звісно, є професії, зокрема агрономія, де жінок поки небагато, але ми намагаємося залучити їх в усі напрямки, адже різноманітність поглядів, включаючи гендерну,  дозволяє знаходити найкращі рішення та досягати найліпших успіхів», — заявив Олексій Турчинов, директор ТОВ «Стасі Насіння» компанії Corteva Agriscience.

Робота в агробізнесі дозволяє реалізувати себе кожній жінці чи дівчині, переконана одна із спікерок заходу — Галина Радзіцька, категорійний менеджер по гербіцидам та ОптинайтТМ технології компанії Corteva Agriscience. «На сьогодні в агробізнесі використовується дуже багато новітніх технологій, високоточної техніки, тобто це дуже сучасна галузь. Наприклад, в Corteva жінки працюють в агрономії, є чимало дослідниць, лаборанток, техніків, інженерок, менеджерок, фінансисток. Всі вони вносять суттєвий внесок в роботу компанії, — переконана Галина Радзіцька. — Corteva прагне  підтримувати гендерний баланс в сільськогосподарській галузі та надихати молодь, надаючи їм можливості для розвитку та пропонуючи роботу з найбільш сучасними технологіями в галузі насінництва».

«Зараз активно розвивається цифрова агрономія, новітні технології, тож важливіший не гендер, вік чи походження, а як людина цікавиться новинками в біології чи хімії, готова вчитися, володіє мовами та позитивно ставиться до роботи», — переконаний Володимир Міропольський, HR-лідер в Україні та Польщі.

Також в заході взяли участь Ольга Мединець, фахівець відділу контролю якості, Софія Саєнко, лаборант виробничого комплексу, та Євгенія Мостепанюк, адміністративний фахівець.

Для залучення молоді до сільськогосподарської галузі цьогоріч Corteva започаткувала наукову освітньо-грантову програму для школярів та школярок під назвою «Scientibattle». Третій рік поспіль компанія реалізовує проєкти колаборації з популярними блогерами-лідерами думок серед юнацької аудиторії, розповідаючи про цікаві аспекти роботи в аграрному бізнесі, підтримувала освітню програму «Агрокебети» та конкурс «Кращий молодий агроном», проводить ознайомчі уроки з професійної орієнтації в школах та підтримує серію ігор та чемпіонат Farming Simulator. Для подолання гендерних бар’єрів Corteva Agriscience другий рік поспіль реалізує освітньо-грантову програму TalentA, в рамках якої навчила бізнес-навичок та агротехнологій майже 100 жінок-фермерок з сільської місцевості та надала переможницям гранти на загальну суму 41 000 доларів США на розвиток проєктів з продовольчої безпеки громад. На глобальному рівні Corteva Agriscience створила мережу жіночої інклюзії (WIN), щоб забезпечити різноманітність серед своїх працівників у 130 країнах, в яких компанія веде бізнес. В кінці 2019 року Corteva стала однією з перших компаній, якій підписали «Декларацію задля досягнення ґендерної рівності та запобігання домашньому насильству», ініційовану Фондом ООН у галузі народонаселення та Центром «Розвиток КСВ», та впроваджує відповідну інформаційну кампанію для забезпечення безпеки своїх працівників.