Україна втратила близько 10 млрд грн на «іграх» із землею

0

Указ Президента України Про передачу сільгоспземель у комунальну власність є позитивним кроком для країни, адже за останні 3 роки, згідно з даними Держгеокадастру, з державної власності вивели приблизно 6 млн га землі, а в грошовому еквіваленті це дорівнює приблизно 10 млрд грн.

Таку заяву озвучив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов, пише АПК-Інформ.

«Проблема в тому, що не можна сказати, що ці землі роздали зовсім незаконно. Формально її всю видавали, як землю, призначену для особистого селянського господарства. Таким правом формально міг скористатися кожен українець. Однак у реальності отримували землю «потрібні» люди. Часто з ними заздалегідь домовлялися, що вони після отримання продадуть свою землю, кому треба», – розповів пан Михайло.

За його словами, були й випадки, коли землю по кілька разів видавали одним і тим же людям, а це є прямим порушенням. Адже законом встановлено, що людина може отримати один раз.

«Таку землю можна повернути назад у державну власність. Скільки її – поки невідомо, потрібно досліджувати. Також теоретично можливо повернути землі, якщо вдасться довести факт змови, коли людям пропонували використовувати для отримання землі їх паспортні дані за гроші. Однак потрібно визнати, що в цьому випадку це дуже важко зробити», – уточнив Соколов.

Він додав, що оскільки опубліковані дані Держгеокадастру не справили резонансу в українському суспільстві, то залишається сподіватися тільки, що сам Держгеокадастр, який надав таку інформацію, буде домагатися повернення хоча б частини земель назад в державну і комунальну власність.