Рішення про введення в Україні заборони на хлорпірифос і хлорпірифос-метилу політично прийнято.
Про це розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, торговий представник України Тарас Качка, пише Agravery.com.
«У світі назріває досить агресивна політика щодо засобів захисту рослин, хімічної продукції. І тому очевидно, що Україні також потрібно мати свідому політику, яка відштовхується від того, що для нас головне. А головне для нас, центр для нас — це ринок зернових і продукція, яку ми виробляємо», — заявив Качка.
Він переконаний, що Україна повинна відштовхуватися від інтересів, власне, аграріїв, а не від інтересів компаній, які пропонують засоби захисту рослин.
«Дискусія в Європейському Союзі щодо хлорпірифосу — це дискусія між двома галузями бізнесу — хімічної та аграрної, а також сферою охорони здоров’я. І тому в нашому випадку очевидний інтерес — на стороні виробників зернових. І ось тут питання полягає в тому, що нам потрібно чітко розуміти, що в наших інтересах, і як ми повинні діяти», — пояснив заступник міністра розвитку економіки.
За його словами, в інтересах аграріїв використовувати найбільш ефективні засоби захисту рослин, але такі, які найбільш ефективні з точки зору технології. І так, щоб вони не били ні за ціною, ні по доступу української продукції на зовнішні ринки.
«У ситуації з хлорпірифосом Україна має 2 виходи: або домовитися з Євросоюзом, або продовжити перехідний період щодо його застосування, тобто плавний вивід. Але це фактично покупка часу. Ми намагалися абсолютно чесно це зробити. Ми домоглися того, що в нас буде якийсь діалог з ЄС щодо хлорпірифосу, але це не означає, що можна якось переглянути це рішення. Це рішення політично прийнято», — наголосив Тарас Качка.