5000 домогосподарств на сході України отримають корми для сільськогосподарських тварин

0

ФАО продовжує гуманітарну програму, що охоплює все більшу кількість малих агровиробників в зоні конфлікту

22 січня 2018, Київ, Україна – 5000 домогосподарств отримають допомогу в рамках програми ФАО з реагування у надзвичайних ситуаціях і відновлення постраждалих від конфлікту територій у східній Україні, в результаті якої загальна кількість одержувачів допомоги в рамках цієї програми складе

45 000 чоловік.

Цього разу 5000 малих фермерських господарств з 32 населених пунктів Донецької області і 17 сіл Луганської області отримають допомогу від ФАО у формі кормових наборів для сільськогосподарських тварин. Всі обрані для надання допомоги населені пункти розташовані в межах 5-10 кілометрів від лінії розмежування.

Кожне домогосподарство-одержувач отримає 125-кілограмовий набір концентрованого корму для забезпечення збалансованого харчування своєї домашнього худоби. Зокрема, кожне домашнє господарство отримає 50 кілограмів подрібненої кукурудзи, 50 кілограмів пшениці та 25 кілограмів соєвого шроту – для підтримки достатнього рівня відгодівлі великої рогатої худоби, свиней та свійської птиці.

Багато жителів населених пунктів вже вичерпали свої запаси кормів, що робить дану поставку ФАО дуже своєчасною.

«В результаті триваючого конфлікту і труднощів з доступом до кормів поголів’я худоби значно скоротилося», – сказав Фаррух Тоїров, координатор надзвичайної програми ФАО в Україні. «З одного боку, конфлікт підриває стійкість сільського господарства. З іншого  – він є причиною зростання цін на продовольство і відсутності продовольчої безпеки».

 

«В результаті триваючого конфлікту і труднощів з доступом до кормів поголів’я худоби значно скоротилося»,

                                                          Фаррух Тоїров

              Координатор надзвичайної програми ФАО в Україні

 

Крім того, продовжив пан Тоїров, «ми не повинні забувати про зростаючу грошову бідність. Люди, які проживають уздовж лінії зіткнення і не мають реальних грошей для покупки корму, майже не в змозі утримувати тварин».

Проте, дослідження ФАО свідчать про зростання інтересу до ведення тваринництва, пов’язаного з прагненням сільських жителів з низьким доходом забезпечити себе продовольством.

У 2017 році ФАО надала допомогу більше 20 000 уразливих домогосподарств, використовуючи цільовий підхід для поставок високоякісного насіння, сіна, систем крапельного зрошення, птиці та молодняка тварин – разом з кормом, а також покроковими інструкціями та навчальними матеріалами по їх вирощуванню.

Всі сільськогосподарські ресурси, що розподіляються в рамках проектів ФАО в Україні, закуповуються на території України і проходять процедуру відкритих тендерів.

ФАО планує продовжити надання сільськогосподарських ресурсів у 2018 році. Крім того, організація буде продовжувати надавати обладнання сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам для спільного використання фермерськими господарствами на сході України.

Поточний розподіл кормових наборів для тварин вже розпочато і буде тривати до середини лютого.

 

Про ФАО

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є міжурядовою і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 країни-учасниці, два асоційованих члена і одна організація-член – Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва Організації розташовані в більш ніж 130 країнах.

Україна приєдналася до ФАО в 2003 році і співпрацює з різними проектами ФАО, як всередині країни, так і в регіоні. З 2015 року ФАО функціонує в Україні за двома стратегічними напрямами: Програма реагування у надзвичайних ситуаціях, яка здійснюється на території, що постраждала від конфлікту на сході України, і Програма розвитку сільського господарства, що діє по всій території країни.