5 тис грн за корову – сімейні ферми отримуватимуть дотації

0

Уряд планує дотувати сімейні ферми, які утримують від 5 до 25 корів молочного напряму.

Про це повідомляють на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Міністерство розробило зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (постанова Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106), якими, зокрема, пропонується надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів фермерським господарствам.

У міністерстві пояснюють, що цільовою аудиторію є фермерські господарства, у тому числі й сімейні, які провадять діяльність у галузі тваринництва та мають у власності від 5 до 25 корів молочного напряму продуктивності, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства».

За кожну, наявну станом на 1 липня поточного року, ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову на безповоротній основі надається дотація за утримання ВРХ у розмірі 5 тис грн за одну голову.

«Новий напрям підтримки дозволить дотувати фермерським господарствам близько 20 тис голів ВРХ за умови виділення бюджетних коштів на ці цілі в обсязі 100 млн грн», — зазначають у міністерстві.