В Україні прогнозують п’ятивідсоткове скорочення площ під цукровими буряками

0

У цьому році посівні площі під цукровими буряками складуть близько 190-200 тис га, що майже на 5% менше ніж минулого року.

Такі прогнози робить аналітичний відділ НАЦУ «Укрцукор», пише АПК-Інформ.

«Цьогоріч посівні площі залишаться майже незмінними, можливе незначне скорочення до 5%. Насамперед, це зумовлено ціновою ситуацією на ринку цукру. Проте, враховуючи перехідні залишки та цукор нового врожаю, дефіциту солодкого піску в Україні не буде», – зазначив аналітик НАЦУ «Укрцукор» Назар Михайловин.

Попри відсутність вологи в ґрунті та різкі перепади температур, посівна кампанія стартувала в кінці березня. Станом на 2 квітня вже засіяно 25,95 тис га.

«Незважаючи на низьку вологість і температуру ґрунту, можливі заморозки, посівні роботи ведуться досить активно, задля отримання максимальної користі для сходів. Першими почали висівати цукрові буряки в Хмельницькій області. Наразі найактивніше проводиться посівна у Львівській, Тернопільській, Полтавській та Київській областях», – розповів експерт.

Нагадаємо, в 2019/20 МР працювало 33 цукрових заводи, які виготовили 1,48 млн тонн цукру та переробили 9,84 млн тонн цукрових буряків.