Мільйони гектарів української землі зазнали суттєвої шкоди та різних типів забруднень, — Тарас Висоцький

0

На сьогодні до загальних проблем із якісним станом ґрунтів додалися ще й ті, що принесла війна. Йдеться про мільйони гектарів, які потрапили під окупацію або розташовані в прифронтових зонах, і яким було завдано суттєвої шкоди та різного типу забруднень. Тож наразі важливо провести моніторинг, оцінити та в повній мірі зафіксувати шкоду, завдану українській землі.

На цьому наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Міжнародної науково-практичної конференції «Імператив збереження ґрунтів. Виклики сьогодення», присвяченої Всесвітньому дню ґрунтів (World Soil Day).

«Маємо розробити чіткий план дій. Окупант має заплатити – компенсувати всі витрати та збитки, яких зазнали власники, орендарі, держава. Міжнародна практика показує, що це кропітка чітка аргументована робота з фактажем. Для отримання в майбутньому компенсації потрібно чітко і виважено зафіксувати та оформити все належним чином», — зазначив Тарас Висоцький.

Він також підкреслив, що зараз Україна бореться, зокрема, за створення трибуналу, і кожен сектор має забезпечити відповідну доказову базу, аби забезпечити компенсації.

Під час конференції експерти обговорили проблеми та виклики, які постали сьогодні перед ними, окреслили коло завдань та зосередились на пошуку їх вирішення. Були також презентовані наукові роботи стосовно стану родючості земель окремих регіонів, перспектив біологізації землеробства, способів відновлення ґрунтів в агроценозах порушених воєнними діями та інші.

До заходу долучилися більше ста учасників із України та світу. Серед них — представники наукових установ, Національної академії аграрних наук, філії ДУ «ДЕРЖҐРУНТОХОРОНА», іноземних інституцій.