Тарас Висоцький спрогнозував обсяг експорту сільськогосподарської продукції у вересні на рівні 5 млн тонн

0

За місяць роботи «зеленого» зернового коридору Україна експортувала майже 1,5 млн тонн агропродукції. З українських портів вийшли понад 60 суден. Завдяки злагодженій роботі й підтримці міжнародних партнерів вбачається перспектива збільшення обсягів експорту.

Про перспективи експорту та його важливість для України та світу розповів під час ефіру «Суспільне спротив» перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Як зазначив перший заступник Міністра, загальний експорт за серпень становить 4 млн тонн, у той час як до війни він становив 6 млн.

«Це позитивна динаміка. Ми впевнено рухаємося до відновлення довоєнних показників експорту. Можливість експортувати є критично необхідною для українського аграрного сектору. Для внутрішнього споживання використовується 25-30% сільськогосподарської продукції. Близько 70% йде на експорт, щоб нагодувати сотні мільйонів людей у світі», – акцентував Тарас Висоцький.

За його словами, Україна в умовах війни може збільшувати темпи експорту до 1 млн тонн щомісяця.

Висоцький додав, що у вересні очікують експортувати близько 5 млн тонн сільськогосподарської продукції.

«Зростання експорту позитивно впливає на економіку в цілому, забезпечує макроекономічну стабільність, стримує інфляцію. Фермери можуть продавати збіжжя за ціною, вищою за собівартість. Аграрний сектор створює сотні тисяч робочих місць. А це податки до місцевих бюджетів, до загального бюджету. Це забезпечує стабільність гривні. Збільшувати експерт важливо й заради валютної виручки, стабільного обмінного курсу», – зазначив перший заступник Міністра.