Майже 900 українців отримають мікрогранти від держави на започаткування й розвиток власного бізнесу – Мінекономіки

0

За підсумками трьох хвиль подачі заявок за програмою мікрогрантів визначено 884 переможця, які отримають від держави кошти на створення або розвиток власної справи.

Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна під час форуму «Місцевий економічний розвиток як основа продовольчої безпеки громад».

«Уже завершені три хвилі програми мікрогрантів «Своя справа». За їх підсумками ухвалено 884 позитивні рішення. Підприємці або ті українці, що вирішили ними стати, отримають від держави безповоротну допомогу від 50 до 250 тис грн. на реалізацію своїх бізнес-планів. І створять майже 2500 робочих місць», – розповіла Тетяна Бережна.

Перші 227 переможців програми мікрогрантів вже отримали гроші на свої рахунки. Загальна сума перерахованих їм коштів склала 52,7 млн грн.

За словами заступниці міністра економіки, найбільш активними та результативними учасниками програми мікрогрантів є мешканці Києва (148 переможців), Київської (100 переможців), Дніпропетровської (80 переможців), Полтавської (68 переможців), Львівської та Рівненської (по 59 переможців) областей.

Серед найпопулярніших видів діяльності, на які отримають мікрогранти українські підприємці, – оптова і роздрібна торгівля (27% серед переможців), переробна промисловість (23%), розміщення й організація харчування (12%).

 Тетяна Бережна наголосила, що програма мікрогрантів спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць, і важливою умовою програми є повернення виданих підприємцям коштів державі у вигляді податків і зборів з праці. А також повідомила про вдосконалення програми.

«Мінекономіки активно аналізує хід програми «Своя справа» і вдосконалює її відповідно до потреб користувачів, щоб зробити її більш зручною. Зокрема, було розширено напрями використання грантових коштів. Так, підприємці можуть витратити мікрогрант не лише на придбання обладнання чи сировини, оренду приміщення, лізинг обладнання, а відтепер ще й на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, рекламу або так звану “франшизу”, тобто купити готовий бізнес», – зазначила Тетяна Бережна.