Сучасні гібриди озимого ріпаку на 30% ефективніші в засвоєнні азоту

0

Гібриди генетики сучасного покоління приблизно на 30% ефективніші в засвоєнні азоту, порівняно з гібридами, які були найбільш популярними буквально кілька років тому.

Про це заявив продуктменеджер DSV Саймон Крьогер, повідомляє прес-служба компанії.

У власних випробуваннях DSV було виявлено, що нові гібриди мають приблизно на 20% вищий коефіцієнт ефективності використання азоту, ніж популярні сорти 15-20 років тому. Випробування показують, що здатності гібридів краще засвоювати азот сприяє певна низка факторів і це не пов’язано лише з якимось одним конкретним геном.

Такі гібриди, як правило, характеризуються потужними кореневими системами, які дозволяють рослинам більш ефективно засвоювати азот. Важливим також є здатність рослини справлятися з абіотичними стресами, такими як посуха та вбудовані стійкості гібридів до широкого спектру захворювань. Відіграє роль і наявність гену стійкості до TuYV.

Використовуючи ті самі рівні внесених азотних добри в, сучасні гібриди озимого ріпаку такі як, наприклад, СМАРАГД, ТЕМПТЕЙШН, ДОМІНАТОР, ЛЮДГЕР, ДАЙНЕМІК з сильним пакетом стійкостей до основних хвороб, дають прибавку врожаю приблизно на 10% більше, порівняно з гібридами попередньої генерації.

Детальні наукові випробування в Німеччині також показали, що сучасні гібриди потребують до 28% менше азоту для виробництва однієї тони ріпакової олії.

«Незважаючи на всі поточні коментарі та зауваження, ефективність засвоєння азотних добрив, очевидно, не є основним обмежуючим фактором у виробництві ріпаку в даний час. Набагато важливішими факторами є загальний стан ґрунтів, їх структура та наявність опадів» , – підсумовує Саймон Крьогер.