Україна та Канада розпочинають переговори щодо перегляду положень угоди про вільну торгівлю

0

Зміцнення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Канадою є важливим пріоритетом для України.

Про це повідомив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час зустрічі з питань перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою з Надзвичайною та Повноважною Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою 2 листопада в Києві.

«В Україні відбуваються історичні події. Президент України Володимир Зеленський під час візиту до США презентував політичну рамку – План трансформації України та Національну стратегію «Україна-2030». Також ми напрацювали два середньострокові документи: прогноз соціально-економічного розвитку на три роки й трирічну бюджетну декларацію. Ці документи містять чіткі параметри взаємодії держави з бізнесом. Основна мета – зростання ВВП та зайнятості», – розповів Олексій Любченко, презентуючи економічну ситуацію України.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України поінформував про інституційні зміни, які дозволять інвесторами по-новому поглянути на Україну: «Запроваджені важливі кроки – закони про інвестиційних нянь, індустріальні парки. До речі, найближчими днями Верховна Рада у другому читанні розгляне законопроекти, які нададуть індустріальним паркам інвестиційного змісту – податкові пільги, можливості ввезення обладнання, підключення комунікацій тощо. Створюється зовсім нове інвестиційне середовище».

Зі свого боку Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза зазначила, що Національна стратегія «Україна-2030», яка схвалена Президентом України Володимиром Зеленським, є важливим політичним документом через те, що вона визначає перспективи розвитку України з точки зору дипломатії та інвестицій.

Під час зустрічі сторони домовилися розпочати переговори щодо перегляду Угоди про вільну торгівлю з метою аналізу подальшого розвитку та поглиблення її положень і поширенню її дії на сфери, наразі не охоплені нею, зокрема такі як транскордонна торгівля послугами, фінансові послуги, інвестиції, телекомунікації, тимчасове перебування та інші предметні галузі.

Також були обговорені актуальні питання щодо судової реформи в Україні, продовження реформи корпоративного управління та процесів відбору представників наглядових рад у важливі для економіки підприємства, питання приватизації, енергоефективності тощо.