За 3 роки в Україні буде висаджено 1 мільярд нових дерев, а за 10 років, у рамках програми Президента «Зелена країна», площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів.
Про це під час прес-конференції повідомили Генеральний директор Директорату з питань економічної політики Офісу Президента України Дмитро Олійник і Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховць.
«Разом з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським ми розробили чітку дорожню карту з реалізації програми «Зелена країна». Уже почали збільшувати власні потужності. За ці роки у нас має з’явитися 9 сучасних і технологічних селекційно-насіннєвих центрів. Сьогодні такий центр відкриваємо у Львові, до кінця року відкриємо ще один у Лимані Донецької області. Такі технологічні насіннєві центри побудуємо на Волині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Київщині, Сумщині, Херсонщині, Кіровоградщині», – сказав голова Держлісагентства Юрій Болоховець.
Сьогодні ліси вкривають лише 15.9% території України. Тоді як оптимальна лісистість для наших земель складає 20%.
У рамках програми Президента лісівники висаджуватимуть одно- і дворічні сіянці деревних та чагарникових порід. Це будуть типові для України дерева: дуб звичайний, сосна звичайна, сосна кримська, ялина європейська, ялиця біла, бук лісовий, ясен звичайний, липа дрібнолиста, клен гостролистий, клен-явір та інші. При створенні лісових культур враховуватимуть глобальні зміни клімату, щоб виростити біологічно стійкі лісові насадження.
З ініціативи Міндовкілля та Держлісагентства на майданчиках облдержадміністрацій створені спеціальні робочі групи. Вони виявлятимуть самозаліснені землі та визначатимуть землі, придатні для лісорозведення. Обов’язково будуть виділені степові ділянки, які не підлягатимуть залісенню. Це збереже біорізноманіття.
На спеціальному сайті, який вже доступний за посиланням zelenakraina.gov.ua, кожен зможе відслідкувати хід висадки лісу по окремих регіонах. Крім того, будь-хто зможе долучитися до масштабної екоініціативи й взяти участь у висадці дерев. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції “Створюємо ліси разом”. Лісівники безкоштовно нададуть садивний матеріал і проведуть майстер-класи, як правильно саджати дерева.
Висадка нових лісів – це світовий тренд. ЄС збирається висадити 3 млрд дерев до 2030 року. Туреччина за останні роки створила сотні тисяч гектар нових лісів. Проєкти з відновлення тропічних лісів набувають масовості у Південній Америці, Африці, Південно-Східній Азії. Створення лісів у правильних місцях є не тільки потужним засобом боротьби зі зміною клімату, але і запобігає деградації ґрунтів, забрудненню та обмілінню рік, опустелюванню, сприяє збереженню біорізноманіття.