Детінізація економіки є основою плану трансформації економічної сфери України – Олексій Люченко

0

Питання детінізації економіки – важлива складова плану трансформації України і  перші кроки у цьому напрямку вже зроблені.

Про це розповів перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час V Харківського Міжнародного юридичного форуму, повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«За попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки становить 30% від обсягу офіційного ВВП. Процес детінізації економіки є нагальним питанням. Урядом створена Міжвідомча робоча група з питань детінізації економіки та розвитку добросовісної конкуренції – це потужна команда фахівців, яку я маю честь очолювати. Минулого тижня провели перше засідання, на якому надали загальну оцінку рівню тіньової економіки в Україні та розробили заходи протидії тінізації у тютюновій та фінансовій сферах», – зазначив Любченко.

За його словами, пріоритети діяльності робочої групи – визначення секторальності детінізації, розроблення КРІ для державних органів з реалізації дієвих заходів та впровадження інституційних змін. Перший віце-прем’єр-міністр запросив науковців та всіх зацікавлених долучитися до роботи у цьому напрямку.

Віце-прем’єр виказав своє бачення щодо боротьби з економічною злочинністю: «Переконаний – необхідно використовувати адміністративні заходи – доступ до рахунків, заборона в’їзду, виїзду тощо. Методи, які використовуються у світі. У цьому напрямку маємо напрацювати чіткі цілі та здійснювати якісну координацію з міжнародними партнерами. Також необхідно докласти всіх зусиль, щоб якнайшвидше запрацювало Бюро економічної безпеки».

Окрім того, він повідомив, що Україна має намір провести інвентаризацію державної інтелектуальної власності.

«Вивели для себе формулу – розвиток людського капіталу через призму захисту інтелектуальної власності. Отже, в Мінекономіки запланували провести повну інвентаризацію державної інтелектуальної власності. уже проводимо консультації з цього питання з міжнародними інституціями», – додав Олексій Любченко.