Найбільшим імпортером української олії є Європа

0

У 2020 році Європа найбільше купувала продукцію з вирощених в Україні насіння соняшника та інших олійних культур (гірчиця, льон, соєві боби та ріпак).

Про це під час презентації п’ятого «Аграрного портфоліо – 2021» розповіла голова аналітичної експортної групи UBTA Олександра Авраменко, пише agropolit.com.

За її словами, Європа посідає перше місце серед поціновувачів української соняшникової олії та продукції з олійних культур, адже саме країни Європи закупили у 2020 році 68,8 % українського експорту олійних (ЄС – 68,1%). На другому місці впевнено закріпилися країни Близького Сходу, які викупили 17,8 % олійної експортної продукції, виробленої в Україні.

Найбільшим імпортером української олії є Європа

Інші країни світу поділили між собою решту, однак показники українського експорту олійних культур не перетинають там показника у 10% і навіть країни ЄАЕС споживають всього 7,9% експорту в цьому секторі, інші регіони, наприклад Африка – 2,7 %.

У цілому на ринках світу реалізують українські олійні культури 1186 експортерів, які постачають продукцію на 92 експортних ринка.

Для довідки: «Аграрне портфоліо – 2021» реалізується з ініціативи Міністерства економіки України разом з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за підтримки Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).