Експорт української цибулі досяг максимального показника за останні 8 років

0

У сезоні 2020/21 Україна різко наростила обсяги й розширила географію експорту цибулі ріпчастої.

Про це повідомляє EastFruit.

У цілому на зовнішні ринки було здійснено постачання понад 34,1 тис. тонн цибулі на суму $6,5 млн, що стало найбільшим об’ємом експорту за останні вісім сезонів.

«Вважати подібний результат експорту великим успіхом, швидше за все, не варто. Весь попередній сезон ціна на цибулю в Україні залишалася на рекордно низькому рівні — близько 9 центів США за кг, при тому, що ціни в ЄС були значно вищі. Україна залишалася країною з найнижчою вартістю цибулі в світі весь сезон, а середня експортна ціна минулого року була найнижчою за останні чотири роки», — зазначив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, Україні цілком під силу було експортувати в минулому сезоні понад 100 тис. тонн цибулі, що допомогло б наростити доходи фермерів мінімум на 50%.

Більше ніж половину всієї цибулі було експортовано до країн Євросоюзу, причому в значних обсягах більше ніж до 10 країн ЄС. Але основні обсяги цибулі надійшли в Румунію — понад 40% всього експорту.

У країни Близького Сходу було експортовано 18% цибулі, приблизно стільки ж і в країни СНД. На Близькому Сході кількість покупців цибулі з України продовжувала розширюватися, а основними імпортерами були Ірак і Туреччина. А в СНД українську цибулю закуповували у великих обсягах тільки Білорусь, Азербайджан і Молдова.

Найважливішим імпортером цибулі з України в Азії був Бангладеш, який вперше закупив майже 2 тис. тонн українських овочів. Також розширюється плодоовочева торгівля України з Малайзією, яка, крім яблук і лохини, стала закуповувати і великі обсяги української цибулі. У сезоні 2020/21 в Малайзію було експортовано понад 470 тонн цибулі з України. А загалом на країни Азії припало близько 9% всіх експортних поставок цибулі.

Уточнюється, що Україна вперше експортувала цибулю до країн Субсахарської Африки. Понад 350 тонн цибулі було експортовано в Камерун і 140 тонн — в Сьєрра-Леоне. Ще кілька африканських країн імпортували близько 50 тонн цибулі з України кожна.