Мінагрополітики захищає історичне право використовувати назви продукції, яка історично вироблялась в Україні, на міжнародному рівні

0

Сьогодні пройшло онлайн засідання робочої групи з питань сприяння розвитку галузі виноградарства та виноробства.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Під час обговорення були розглянуті питання щодо використання географічного зазначення «Коньяк», перегляд ставки акцизного податку на ігристі вина, розширення виноградних зон України та про умови видачі сертифікатів VI-1.

Як зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, галузі виноградарства та виноробства є важливими для економіки України,  перш за все, з точки зору створення додаткових робочих місць, формування продукції з доданою вартістю, та можливості презентації бренду України через експорт якісної продукції на міжнародні ринки.

Окрім членів робочої групи до обговорення долучилися представники Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

«Міністерство продовжить підтримку галузі виноградарства та виноробства, в тому числі на міжнародному рівні, в частині захисту історичного права використовувати назву продукції, яка історично вироблялись в Україні.», – наголосив Висоцький.

Також під час онлайн зустрічі учасники обговорили інструменти стимулювання  збільшення виробництва продукції та позитивний економічний ефект, в тому числі збільшення надходження податків, таких як ПДФО від заробітної плати. Також зазначили необхідність застосування більш ліберального європейського підходу до нарахування акцизу на ігристі вина та медові напої. Представники мінагрополітики надали чіткі роз’яснення щодо процедури сертифікації продукції з метою виходу на міжнародні ринки.