Україна зацікавлена у швидкому поглибленні торгово-економічної взаємодії з ОАЕ

0

Перспективи залучення інвестицій, відновлення роботи Міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та перспективи торговельної лібералізації.

Про це говорили під час онлайн зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Олексія Любченка з Державним Міністром зовнішньої торгівлі Об’єднаних Арабських Еміратів Тані бін Ахмедом Аль Зейуді.

«Україна зацікавлена у залученні іноземних інвестицій. Наразі прийнято низку законодавчих ініціатив для поліпшення інвестиційного клімату. Зокрема,  закони про державну підтримку проектів із залученням великих іноземних інвестицій понад 20 млн євро, запровадження індустріальних парків, державно-приватне партнерство. Маємо широке коло сфер, які можуть зацікавити бізнес. І коли говоримо про інвестиції, то маємо на увазі не лише кошти, а й інновації, технології та людський капітал», – зазначив у ході зустрічі Любченко.

У цілому, українська сторона найбільш перспективними сферами для двостороннього співробітництва вважає ІT сферу, сільське господарство, промисловість, енергетику та енергоефективність, а також продовження співробітництва у галузях туризму та космосу.

Зі свого боку, Тані бін Ахмед Аль Зейуді виказав велику зацікавленість щодо інвестиційної політики України та попросив надати еміратській стороні вичерпну інформацію щодо урядових програм підтримки інвестицій: «Ми готові починати працювати у всіх визначених напрямках. Очікуємо на детальну інформацію та вже готові приступити до розробки чіткої програми поглиблення наших взаємовідносин у економічних питаннях».

Також сторони обговорили участь України у Всесвітній виставці «Експо – 2020», яка розпочне свою роботу восени у м. Дубай (Об’єднані Арабські Емірати). Олексій Любченко подякував за сприяння в організації павільйону України та запросив на святкування національного дня України, який запланований на 4 жовтня 2021 року та відбудеться за участю керівництва нашої держави.

«Сподіваюся, що участь України у «Експо – 2020» дозволить не лише обмінятися культурними цінностями, а й стати надійною платформою для всебічного поглиблення взаємовідносин між нашими країнами», – підсумував Перший віце-прем’єр-міністр.