Завдяки чому МХП вдається утримувати статус найбільш інноваційної компанії агропромислового комплексу

0

За підсумками 2019 року МХП утримує лідерство в сфері впровадження сучасних еко-рішень і технологій.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

МХП визнали одним з найпотужніших драйверів впровадження інновацій в українській економіці. Він зайняв перше місце серед агровиробників у рейтингу 50 найбільш інноваційних компаній України.

У минулому році даний агроіндустріальний холдинг реалізував ряд системних еко-інновацій. Це дозволило йому зберегти лідерство в сфері впровадження сучасних технологій і підвищення екологічності виробництва.

Холдинг створив проект біогазового комплексу «Біогаз Ладижин», який стане найбільшим у світі. Першу чергу на 12 МВт уже запустили в експлуатацію.

«Комплекс з виробництва біогазу — це високотехнологічний об’єкт, де органічні відходи птахівництва перетворюються в чисту «зелену» енергію й органічні добрива за найвищими світовими екологічним стандартам. Виробленої енергії першої черги біогазового комплексу МХП вистачить для забезпечення електрикою близько 40% потужностей агроіндустріальних кластера МХП. До нього входять: найбільша в Європі «Вінницька птахофабрика» з переробним комплексом і бригадами вирощування курчат, комбікормовий комплекс, олієпресовий завод, інкубаторна станція і водофільтрувальна станція», — розповів директор «МХП Еко Енерджи» Іван Тракслер.

Екологічна стратегія холдингу передбачає перехід на використання чистої «зеленої» енергії й відмову від викопних видів палива з метою зменшення емісії парникових газів. Інвестиції в цей проект, а також фінансування інновацій холдингом склали близько 22,5 мільйонів доларів.

Також компанія приділяє велику увагу створенню замкнутих технологічних циклів, що дозволяють їй мінімізувати вплив на навколишнє середовище. У 2019 на базі свого комбікормового напряму пілотували технологію переробки відходів і лушпиння в паливні брикети. Вони мають вищу тепловіддачу і в порівнянні з традиційними викопними видами палива менш шкідливі для навколишнього середовища. Цей проект, у якому компанія створила власну технологію брикетування, буде масштабований на інших підприємствах холдингу.

«Мета МХП — забезпечити весь технологічний процес власною «зеленою» енергією та зробити наше виробництво абсолютно екологічно чистим. Ми до цього йдемо, і ми це зробимо!», — пояснив цілі екологічної стратегії МХП його засновник та голова правління Юрій Косюк.

Мета екологічної стратегії Групи МХП полягає в трансформації в «зелену» eco-friendly компанію. Понад 30 підприємств МХП, які розташовані в Україні, проходять регулярний еко-аудит з боку європейських контролюючих органів. Щоб відповідати європейським екологічним регламентам, у МХП працює цілий штат спеціалістів-екологів.

«На кожному підприємстві є штатні екологи або люди, які відповідальні за охорону навколишнього середовища. Крім мене ще чотирнадцять екологів, які здійснюють свою діяльність в рамках кожного підприємства», — розповів про стандарти еко-контролю в холдингу Олександр Семенець, головний еколог МХП.