Структурна модернізація економіки – стратегічна перспектива до 2030 року

0

Драйвер на наступні роки для України — інвестиції у фундаментальну науку та людський капітал: в освітні програми, охорону здоров’я, розвиток культурної спадщини тощо. Зміна моделі економіки потребуватиме зміни парадигми управління. Від концентрації на механізмах та інструментах політики ми маємо перейти до фокусування на цілях і завданнях.

Про це зазначив Перший віце-прем’єр-міністр країни – Міністр економіки України Олексій Любченко  «Як вирватися з економічної пастки» у виданні ZN.UA.

Високотехнологічна стала економіка потребує доповнення горизонтальних пріоритетів «фокусними», які спрямовані на забезпечення зміни моделі економічного розвитку, а також закріплення на законодавчому рівні механізмів і концентрації фінансових ресурсів на стимулюванні прискореного розвитку точок зростання.

«Державна економічна політика України має бути актуальною до сучасних викликів, як глобальних, так і внутрішніх. Для цього необхідно переглянути підходи до складових економічного розвитку за рахунок науки, інновацій, виробництва продукції з високою доданою вартістю. Зокрема, визначено чотири групи галузей, розвиток яких дасть змогу реалізувати економічний потенціал країни. Це групи «Технологічне виробництво», «Безпека життя», «Енергетична безпека та декарбонізація» і «Місто майстрів», – сказав Любченко.