ВВП України зростає четвертий місяць поспіль

0

Уже четвертий місяць поспіль Мінекономіки зазначає зростання промисловості в Україні. Враховуючи це та позитивні тенденції в інших сферах економіки, у 2 кварталі цього році зростання ВВП очікується на рівні близько 6% (відносно 2 кварталу 2020 року), що дозволить у І півріччі вийти на зростання ВВП у 1,9 %, а за підсумками 2021 року – у 4,1%, що відповідає офіційному прогнозу Уряду.

Такі дані озвучив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, повідомляє прес-служба відомства.

«У квітні-травні цього року ми спостерігали зростання рівня промисловості на 13,8% та 5,4%. Але основним підґрунтям таких темпів було найбільше провалля, зафіксоване у відповідний період минулого року. А пожвавлення промисловості, яке фіксуємо з червня цього року характеризується здебільшого економічними чинниками», – прокоментував Любченко.

За його словами, зростання промисловості на 1,1% у червні формувалося саме під впливом високої кон’юнктури на зовнішніх ринках, поступового відновлення попиту на окрему продукцію на внутрішньому ринку.  У цілому за підсумками 6 місяців  2021 року промислове виробництво зросло на 2,1%.

Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, ще одну позитивну тенденцію в економіці України – збільшення кількості людей, які працюють офіційно: «Стрімко зростає кількість офіційно працевлаштованих осіб. За 18 днів травня до ДПС надійшло майже 162 тис. повідомлення щодо працевлаштування,  за 18 днів червня – ця цифра вже становила понад 217 тис., а за 18 днів липня – 232 тис. осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість працевлаштованих осіб збільшилась на 22%. Така динаміка офіційного працевлаштування – важливий маркер ефективності компаній та налагодження діалогу між державою та бізнесом».

Довідково: у червні у 6-ти з 12 агрегованих підвидів промисловості зростання виробництва перевищило падіння червня минулого року:

  • виробництві меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування – на 15,7% («мінус» 7,2% у червні 2020 року);
  • виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 18,6% («мінус» 1,3% відповідно);
  • у металургії на тлі сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках чорних металів – на 7% («мінус» 3,6% відповідно);
  • фармацевтичному виробництві – на 8% («мінус 7%);
  • деревообробній, целюлозній, поліграфічній промисловості – на 14,9% («мінус» 6,9%);
  • виробництві коксу та продуктів нафтоперероблення – на 6,8% («плюс» 7,8%).