Величезна кількість опадів ускладнила розвиток посівів сільгоспкультур в Україні

0

Протягом другої декади червня агрометеорологічні умови для формування та наливу зерна озимих і ранніх ярих зернових культур, а також для росту та розвитку пізніх культур ускладнювалися через опади та прохолодну як для середини червня погоду.

Про це йдеться в аналітичній довідці Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

Уточнюється, що місцями на окремих площах сильні зливи та вітер викликали вилягання різної інтенсивності посівів пшениці озимої, ячменю озимого й ярого та гороху.

«Однак у результаті підвищення температурного режиму погоди на початку третьої декади червня прискорилася вегетація на посівах пізніх культур, і станом на 25 червня рослини перебували у фазовому розвитку, близькому до середніх багаторічних значень», – зазначають вчені.

Також повідомляється, що запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під посівами озимих зернових культур у деяких регіонах були надлишковими як для етапу «формування зернівки» та «налив зерна» і становили 90-140 мм і більше, в Дніпропетровській області – 141-175 мм. Разом із тим, на окремих площах північних, східних і південних областей вони були недостатніми – 53-74 мм, а в окремих районах Одеської, Миколаївської та Запорізької областей – лише 32-48 мм.

«У цілому вологозабезпечення орного та метрового шару ґрунту під озимими і пізніми ярими культурами відповідало оптимальним і достатнім показникам», – підсумували науковці.