Мінекономіки контролює забезпеченість України дизпаливом

0

26 квітня під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка відбулась нарада щодо питання балансу дизельного палива на ринку України.

Як повідомляє прес-служба МЕРТ, у зустрічі взяли участь ключові стейкхолдери нафтогазового ринку, зокрема, представники Нафтогазової асоціації України, провідних постачальників дизельного палива та АТ “Укрзалізниця”.

«Мінекономіки в щоденному режимі здійснює моніторинг залишків дизельного палива. Станом на сьогодні (26 квітня, ред.) місячний об’єм дизпалива на ринку України є оптимальним та збалансованим для забезпечення усіх необхідних ринкових процесів», – прокоментував Міністр.

З метою недопущення дефіциту дизпалива на ринку України, Мінекономіки та представники АТ “Укрзалізниця” домовились, що в разі необхідності, буде забезпечена додаткова доставка з портів палива, ввезеного на територію України морським транспортом. Для цього «Укрзалізниця» має всі резерви.

«Укрзалізниця оперативно реагує на зміни в логістиці постачання нафтопродуктів у країну та вже підготувалася до їх транспортування через порти. Сьогодні залізничники мають усі необхідні ресурси, щоб забезпечити ритмічне вивезення з портів до 200 тис. тонн нафтопродуктів на місяць. І ці потужності залізниці будуть надалі тільки нарощуватись», — розповів в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик.

Водночас трейдери дизельного палива повідомили, що на травень планується збільшення постачання дизпалива до України з Республіки Білорусь, Литви, Угорщини, Туреччини, у тому числі шляхом збільшення поставок морським транспортом.

У Мінекономіки зазначили, що відомство буде продовжувати моніторинг виробництва, імпорту та споживання дизпалива, а також проводитиме періодичні зустрічі з учасниками ринку нафтопродуктів для забезпечення подальшої стабільної ситуації.