Погодні умови в 2 декаді листопада були задовільними для сільгоспкультур

0

У 2 декаді листопада агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

«Перехід до зимового режиму погоди (через 0°С) у східній половині країни відбувся на початку 2 декади листопада, на решті території до початку декади стався лише перехід через +5°С. Таким чином, період активної осінньої вегетації тривав на 2-3 тижні, що позитивно позначилося на фазовому розвитку та стану посівів озимих культур», – йдеться в огляді.

Водночас, попри дефіцит опадів, який спостерігається протягом листопада і, за прогнозами синоптиків, ймовірно, збережеться до початку грудня, невисокі температури повітря і ґрунту, туман і роса підтримували достатній і оптимальний рівень вологи у верхніх шарах ґрунту.

Також унаслідок навіть невеликих опадів у районах, де ще на початку листопада спостерігалися посушливі явища, зокрема південь Одеської області, відбулося поповнення запасів вологи до задовільного рівня, проте дещо меншого, ніж за середніми багаторічними показниками.

Крім того, за визначенням агрометеорологів щільність посівів сформувалася в межах 240-640 рослин на 1 м², Загальна кількість стебел на 1 м² становила від 550 до 1150, кущистість – 1,5-3,1 стебла на одній рослині. Висота рослин на фазу кущіння становила від 8 до 29 см.