Роздрібні ціни на свинину нижчі за минулорічні

0

Друга половина весни є традиційним періодом підвищення цін на ринку свинини через найбільшу споживчу активність. Щороку перед Великоднем пожвавлюється торгівля після зимового спаду попиту.

Про це повідомляє прес-служба Асоціації свинарів України.

“Ціни на свинину перед святами будуть відрізнятися залежно від того, де м’ясо купувати. Так, наприклад, зміни цінників у супермаркетах переважно плавніші. При цьому окремі позиції можна придбати за нижчою ціною за рахунок акційної пропозиції від мережі” – зазначають в АСУ.

Водночас на продуктових ринках ціни напередодні свят можуть підніматися відчутніше, тому експерти рекомендують не зволікати із закупівлею м’яса до останніх днів перед Великоднем.

“Зміна цін у національних мережах роздрібної торгівлі зберігає певну прив’язку до закупівельних цін на свиней забійних кондицій. Так, однією з причин нижчих споживчих цін нині є в тому числі нижчі ціни закупівлі живця: у першому кварталі 2021-го вони майже на 6% менші, ніж рік тому” – пояснюють в асоціації.

У цілому ж зв’язок між динамікою цін реалізації живця та готової продукції впродовж року неоднорідний: співставлення цих показників за кілька останніх років свідчить, що коефіцієнт їх кореляції варіює в широких межах — від 40% до 90%. Експерти підкреслюють, що говорити про ціну реалізації свиней як єдиний та основний чинник формування ціни для споживача некоректно.

Стимулом для росту цін зараз є очікуване сезонне відновлення попиту, а обмежуючим чинником —погіршення купівельної спроможності населення. Хоча останнім часом зв’язок між динамікою закупівельних та роздрібних цін істотно послабився, тож більший вплив мають інші фактори.

“Наразі роздрібні ціни на свинину нижчі, ніж роком раніше. Згідно з моніторингом цін національних торгових мереж, у середині квітня 2020-го середня ціна кілограма охолодженої свинини становила 131,6 грн/кг” – підсумували в асоціації.