У першому кварталі роздрібна торгівля в Україні зросла на 7,5%

0

Обсяг роздрібної торгівлі у березні 2021 року зріс до 13,1% (проти березня 2020). За підсумками І кварталу роздрібна торгівля зросла на 7,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Як зазначається, позитивна динаміка галузі, у першу чергу, підтримувалася відновленням економічної активності в більшості сфер економіки в умовах дії адаптивного карантину, а також стимулюванням споживчого попиту з урахуванням збільшення соціальних стандартів.

Так, з 1 січня поточного року, зросла мінімальна заробітна плата (з 5000 гривень на кінець 2020 року до 6000 гривень з січня 2021). Також з 1 березня було проведено перерахунок та індексацію пенсій для майже 10 млн громадян (зокрема, за віком, за вислугу років, з інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника).

Крім цього, позитивний вплив на роздрібну торгівлю мала матеріальна підтримка бізнесу та населення з боку держави. Наприклад,  під час зимового локдауну понад 470 тисяч ФОП та найманих працівників отримали допомогу.

У регіональному розрізі у січні-березні 2021 року динаміка роздрібного сегменту внутрішнього ринку у всіх регіонах була позитивною, у тому числі у 12 областях показник перевищив значення по Україні в цілому. Найбільше – на понад 10% – обсяг роздрібної торгівлі з початку року зріс у Київській, Чернівецькій, Чернігівській, Вінницькій та Тернопільській областях.