Відновлення вегетації озимих зернових культур в Україні розпочалося 28 березня

0

Протягом останніх днів березня в Україні почалося інтенсивне зростання температурних показників, а середньодобові температури повітря перевищили необхідний біологічний мінімум для озимих культур (+5°С), що стало початком стійкого відновлення активної весняно-літньої вегетації рослин (28 березня).

Про це йдеться в місячному огляді учених Національної академії аграрних наук України, пише АПК-Інформ.

Науковці відзначили, що за останні 30 років найбільш рання дата відновлення вегетації озимих зернових культур в Україні була відзначена 22 лютого 1990 року, а найбільш пізня – 14 квітня 1997 року.

“Нинішнє відновлення весняної вегетації озимих відбулося на 5 діб пізніше середніх багаторічних термінів, а тривалість зимового спокою рослин видалася на два тижні довше в порівнянні з кліматичною нормою”, – уточнюють експерти.

Також зазначається, що з відновленням весняно-літньої вегетації стан озимих культур рекомендованих строків сівби залишається переважно добрим і задовільним.

«Вагомих причин, які можуть істотно обмежити рівень майбутньої врожайності пшениці озимої та інших озимих культур, у даний час не відзначається. Разом з тим, не слід забувати про технологічні помилки суб’єктивного характеру, які часто призводять до значних втрат врожаю навіть при досить сприятливих погодних умовах протягом вегетації сільгоспкультур, у т.ч. озимих. А тому лише при своєчасному і якісному виконанні агротехнічних заходів, що, в першу чергу, залежить від агрономічної служби кожного господарства, у поточному році є всі можливості для отримання досить високого врожаю як пшениці озимої, так і інших озимих зернових культур», – підкреслюється в огляді.