Ринок азотних добрив може зрости на 8-10% – експерт

0

За оцінками аналітиків Group DF, у 2021 році споживання азотних добрив українським АПК збільшиться на 8-10% – з 4 млн тонн роком раніше до 4,4 млн тонн.

Такий прогноз озвучив голова правління ПрАТ “АЗОТ” Віталій Скляров під час робочої наради в Союзі хіміків України, пише АПК-Інформ.

“Ми очікуємо, що цього року галузь продовжить зростання. Угоди, які ми бачимо в І кварталі, а також активність фермерів дають нам достатньо приводів для оптимізму. Початок року характеризується хорошим стійким попитом на азотні добрива, ми бачимо це за заявками. Образно кажучи, нашу продукцію “розмітають” буквально з-під гранбашні, ми зараз практично не працюємо на склад. Плюс аграрний цикл і закупівлі добрив у цьому році почалися раніше приблизно на півтора місяці”, – сказав експерт.

За його словами, однією з причин підвищеного попиту на продукт є очікування хорошого врожаю в Україні.

«Також ми очікуємо позитивний ефект від введення ринку землі. Цієї осені попит на добрива може виявитися вище, ніж зазвичай, оскільки у власну землю люди вкладатимуть більше, ніж в орендовану”, – підкреслив Скляров.

Іншою фундаментальною причиною зростання попиту на добрива є зростання попиту на продовольство і, відповідно, цін на базові аграрні commodities, спричинених пандемією Covid-19.

За оцінками керівника “АЗОТУ”, подальші позиції українських виробників у загальній структурі споживання визначатимуть ціни на газ, що є основною сировиною для виробництва добрив.

“Це не секрет, що у 2020 році українські виробники, і це стосується не тільки заводів Ostchem, змогли модернізувати базові промислові майданчики, поліпшити виробничі показники і збільшити частку ринку. Це сталося завдяки трьом ключовим факторам – ембарго на російські добрива, прийнятним цінам на газ і значним інвестиціям в хімічні заводи, спрямованим на поліпшення показників собівартості і цін для споживачів. Якщо ці фактори збережуться, українські виробники продовжать зміцнювати свої позиції і в наступному році”, – зазначив Віталій Скляров.