Що чекає на ціни соціально значущих продтоварів?

0

На виконання доручення Президента та Прем’єр-міністра України з метою недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів, що мають соціальну значущість, Мінекономіки провело ряд консультацій з асоціаціями виробників та роздрібних мереж, які працюють на цих ринках.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

До діалогу долучилися асоціації «Ретейлерів України», «Союз птахівників України», «Укроліяпром», «Укрцукор», «Борошномели України», «Всеукраїнська асоціація пекарів», об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості «Укрхлібпром», Європейська Бізнес Асоціація.

“Усі сторони погодилися, що відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції, внутрішній ринок повністю забезпечений  основними видами продовольства внутрішнього виробництва. При цьому, учасники ринку підтвердили, що вони готові стабільно та безперебійно забезпечувати внутрішній ринок продовольством в необхідних обсягах” – йдеться в повідомленні МЕРТ.

Разом з тим, є об’єктивні фактори зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі. Наприклад, світові ціни на пшеницю збільшились на 60%, соняшник – на 120%. Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам.

Розуміючи необхідність стабілізації цінової ситуації в Україні, Уряд здійснює виважені кроки для недопущення значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Зокрема, було запроваджено декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.

Учасники ринку, у свою чергу, запевнили, що вони вживатимуть усіх необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію цін продовольчих товарів соціального сегменту.

«Мінекономіки констатує зростання світового попиту на продукцію українського виробництва і, як результат, – ціновий тиск. Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде  постійний діалог з ретейлерами та виробниками», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України № 341 від 22.04.2020 встановлено наступний перелік продовольчих товарів, що мають соціальну значущість: крупа гречана, цукор-пісок, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), вода мінеральна негазована, масло вершкове жирністю 72,5 відсотка.