Експорт вітчизняного насіння зростатиме

0

Україна має намір збільшувати експорт насіння власного виробництва. 

Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, пише agropolit.com.

«Зараз в Україні активно ведеться селекція нових сортів з урахуванням природно-кліматичних умов із застосуванням сучасних технологій. Разом з тим, ми працюємо над збільшенням частки насіння в зовнішній торгівлі – Україна постійно розширює участь у рамках насіннєвих схем організації економічного співробітництва та розвитку», – зазначив замміністра.

За його словами, перспективним ринком для української насіннєвої продукції є країни ЄС. На сьогодні Україна інтегрувалася в європейську маркетингову мережу насіння, а також увійшла до переліку країн-нечленів ЄС, які мають право експорту на європейський ринок насіння зернових культур.

У рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінекономіки також здійснює гармонізацію законодавства до стандартів ЄС у галузі насінництва. Зазначається, що сьогодні до європейського законодавства адаптовано більшість норм щодо виробництва, сертифікації, маркування та якості насіння зернових, олійних культур та картоплі.