Приватизвано ще 2 об’єкта Укрспирт

0

На цьому тижні було приватизовано нові 2 об’єкти спиртової галузі, загальна вартість продажу яких склала 289 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

11 березня відбувся  аукціон з продажу майна Дубов’язівського МПД та зберігання спирту. За об’єкт приватизації на торгах змагалися 4 компанії, а стартова ціна зросла у 3,2 раза – з 33,8 млн грн до 108 млн грн. Новий власник після заключення договору отримає будівлю солодового цеху та складу хімікатів, виробничі корпуси, цех лікарських засобів, цех сирого крохмалю, спиртосховище, склади.

Також 12 березня на аукціоні ДП “Прозорро.Продажі” було приватизовано  Мишковицький МПД та зберігання спирту. За право власності на об’єкт змагалися 8 компаній, а стартова ціна зросла майже у 25 раз – з 7,3 млн грн до 181 млн грн. Новий власник отримає головний виробничий корпус, спиртосховище, бардосховище, цех брагоректифікації, вуглекислотний і соковий цехи.

“Успішна приватизація цих активів є частиною демонополізації спиртової галузі, що стартувала у 2020 році. За результатами прозорих аукціонів державний бюджет має отримати близько мільярда гривень, а найголовніше – розпочалося формування нового конкурентного ринку спирту” – зазначають у Мінекономіки.

У цілому на приватизацію держава виставить 41 МПД, що входять до держпідприємства “Укрспирт” та ще 37 об’єктів, що об’єднані в концерн “Укрспирт”.