Із середини березня в Україні розпочнеться відновлення вегетації озимих

0

Станом на початок другої декади березня Україна знаходиться в закінченні холодного періоду, тож найближчим часом буде зрозуміло, як перезимували озимі культури і чи є втрати посівів, а також визначиться, коли фермери зможуть розпочати посівну кампанію ярих.

Про це повідомила кандидатка географічних наук, начальник відділу агрометеорології Гідрометеоцентру України Тетяна Адаменко, пише АПК-Інформ.

«Незважаючи на те, що календарна весна вже розпочалася, зима в Україні досі триває, адже на більшій території країни переходу через 0°С у бік підвищення так і не відбулося. Тож на сьогоднішній день активних весняних процесів не спостерігається, відновлення вегетації ще не розпочалося, рослини озимих культур ще перебувають у стані зимового спокою. Але ми очікуємо, що це відбудеться уже в середині березня, що буде входити в межі середніх багаторічних показників», – зазначила вчена.

Відповідно до прогнозів науковців, сприятливі умови для сівби першої культури в ранні строки – ярого ячменю – мають бути в другій половині березня.

«Це буде набагато пізніше, ніж було в попередні роки. Умови для посівної кампанії у 2021 році очікуються досить стислими. Особливо, якщо взяти до уваги те, що в північних областях країни на полях лежить сніг висотою 10-15 см. За такого рівня температур, який зберігається на сьогоднішній день, він дуже повільно тане», – уточнила Адаменко.

Стосовно прогнозу на найближчі дні, то експертка повідомила, що інтенсивна хвиля холоду, яка охопила частину всієї Східної Європи, ослабне наступного тижня. Тож очікується підвищення температури повітря, яке буде супроводжуватися дощем та снігом.

«До речі, за рахунок березневих морозів жодних загроз посівам озимих культур не спостерігалося, адже ще не було відновлення ростових процесів», – акцентувала увагу начальниця відділу агрометеорології Гідрометеоцентру України.