В Україні не контролюють стан ґрунтів

0

В Україні немає контролю за тим, у якому стані насправді знаходиться ґрунт: його якість покращується чи погіршується.

Про це зазначив головний агроном «Агро-Регіону» Юрій Лисак, пише AgroPortal.ua.

Він сказав, що ніхто не карає за порушення в цій сфері. Хоча з екологічної точки зору для уникнення негативних наслідків для ґрунтів варто дотримуватися оптимальних норм внесення добрив, раціонально використовувати ЗЗР, чітко дотримуватися регламентів.

«Це не буде коштувати товаровиробнику великих грошей. Навіть можна зекономити, якщо враховувати ці фактори», — вважає Лисак.

За його словами, у нагоді стануть інноваційні засоби, менш шкідливі для навколишнього середовища.

Також серед актуальних питань – розораність земель та ерозія – втрата  ґрунту.

«Треба розуміти, яку систему його обробітку обирати. Було б добре, якби сільгоспвиробники сіяли сидерати, відповідально дотримуватися сівозміни, робили вапнування», — говорить фахівець.

Він відзначає, що такі заходи проводять аграрії в Європі, а держава компенсує їм витрати. Було б добре, щоб так було і в Україні.

Крім цього, проблема в тому, що обробляють ґрунт не власники, а великі компанії, які не будуть докладати великих зусиль, щоб змінити ситуацію, яка є в нашій державі, у кращий бік.

«Під час спілкування з колегами я бачу, що мало-хто хоче в це вкладати. Наприклад, це стосується того самого вапнування – це недорого, але мало хто звертає на це увагу», — додав Юрій Лисак.