Президент підписав закон про зниження ставки ПДВ для деяких видів сільгосппродукції

0

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» №1115-ІХ.

Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України таких видів сільськогосподарської продукції: великої рогатої худоби, свиней, молока цільного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, суріпиці або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

«Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства», – зазначають в ОП.

Реалізація норм закону також знизить мотивацію платників податків до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва.