В Україні визначили вимоги до маркування окремих видів харчових продуктів

0

Мінекономіки завершило підготовку й оприлюднило для громадського обговорення євроінтеграційний проєкт наказу, яким буде встановлено Порядок і спеціальні вимоги до маркування харчових продуктів, для яких обов’язковим є зазначення країни походження або місця походження. 

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Мова йде про маркування, яке застосовується у країнах-членах ЄС до таких продуктів як різні види м’яса, м’ясні субпродукти, оливкова олія та мед.

Маркування окремих видів м’яса повинно буде містити назву країни народження тварин, назву країни, у якій відбувалося вирощування (відгодівля) тварин і назву країни забою тварини. Маркування меду повинно містити назву країни, у якій було зібрано мед, або назви одразу декількох країн, якщо це суміш меду.

“Інформація про країну походження або місце походження окремих харчових продуктів дозволить не вводити споживача в оману. Запровадження спеціальних вимог до маркування надасть споживачам більше інформації про харчові продукти для здійснення більш свідомого вибору. Крім того, це зменшить ризики недобросовісної конкуренції на ринку», – прокоментував заступник Міністра Сергій Глущенко.