У IV кварталі 2020 року ВВП збільшився на 0,8%

0

За оперативною оцінкою Держстату, реальний ВВП у ІV кв. 2020 року зменшився на 0,7% порівняно з ІV кв. 2019 року, але порівняно із ІІІ кварталом 2020 року зріс на 0,8% (з урахуванням сезонного фактору).

Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

“У цілому, за розрахунками Мінекономіки на базі даних Держстату, падіння ВВП за 2020 рік становило 4,2% (п/п), що виявилося суттєво кращим за песимістичні очікування більшості експертів та доволі близьким до прогнозу Уряду (4,8%), який було схвалено ще у березні 2020 року і закладено до бюджету”, – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що попередні статистичні звітні показники за 2020 рік свідчать, що Україна гідно витримала іспит впливу пандемії COVID-19.

Основним фактором призупинення падіння обсягів ВВП у IV кв. 2020 року з боку попиту був:

  • споживчий попит населення, розширення якого відбувалось в умовах, зокрема, підвищення мінімальної та, відповідно, середньомісячної заробітної плати;
  • попит сектору загального державного управління, розширення якого відбулося, як за рахунок здійснення державної підтримки бізнесу та населення, так і шляхом реалізації програми «Велике будівництво».

“З боку виробництва у IV кв. 2020 року всі провідні види економічної діяльності показали позитивні тенденції, що в основному пояснюється пристосованістю більшості економічних суб’єктів до роботи в нових складних умовах та триваючим пожвавленням на світових ринках” – додають у Мінекономіки.

Стримуючими чинниками залишались понесені суб’єктами економічної діяльності втрати та низька інвестиційна активність в реальному секторі економіки.