Бізнес підтримує ліквідацію зернового гарантійного фонду

0

У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4592, який передбачає скасування положень законодавства, які стосуються Гарантійного фонду.

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

“Цього тижня законопроєкт розглядатиметься в Комітеті ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Зернова спільнота Європейської Бізнес Асоціації сподівається на цілковиту підтримку депутатами цієї ініціативи. Адже станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, Гарантійний фонд створений лише на папері, а фактично він так і не почав функціонувати. До того ж, у запропонованому вигляді фонд не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна” – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, створення Гарантійного фонду було передбачене Законом України №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного Закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників.

Проте додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами фонду, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів, оскільки зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування.

“Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників. Отже, створення Гарантійного фонду у форматі, що передбачається Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків” – вважають у ЄБА.