Зростання ціни на сою досягло семирічного максимуму

0

Ціни на сою зросли до семирічного максимуму. Основна причина — надзвичайно повільне збирання врожаю в Бразилії через проливні дощі.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор ІМК, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

“На кінець січня у країні (Бразилії – ред.,) змогли зібрати лише 1,9% від запланованих площ, тоді як минулого року було зібрано 8,9%. Це уповільнило темпи завантаження суден, які стоять у черзі в основних портах” – написав він.

За його словами, подібного у Бразилії не було протягом останніх 10 років. Погода також впливає і на якість зерна, а надмірна вологість збільшує ризик виникнення захворювань.

Президент УКАБ зазначив, що експерти прогнозують врожай сої в Бразилії на рівні 131,7 млн тонн. Але якщо дощі й надалі затягуватимуть збирання, це може призвести до втрати врожаю.

“Очевидно, що українським агровиробникам варто замислитися над збільшенням посівів під соєю у 2021 році. Ціни залишаться стабільно високими протягом усього року” – підсумував Алекс Ліссітса.