Морква подорожчала на 22%

0

Із настанням морозів та снігопадів пропозиція моркви із непристосованих сховищ зменшилася, ціни на овоч зросли від початку місяця на 22% – до 3,5-6 грн/кг.

Про це розповів аналітик київського гуртового ринку «Столичний» Іван Григорович, пише AgroTimes.

«Через морози та снігопади ускладнилася логістика моркви, – сказав він. – Зменшилася найдешевша пропозиція цього овоча, який зберігався у непристосованих сховищах. Ціна, хоч і піднялася, але на рівень просто повернення витрат фермера на вирощування та зберігання. На цьому виробники ще не зароблять».

Експерт вважає, що подорожчання моркви не буде тривати довго.

«Це тимчасове підняття ціни, поки морози та снігопади заважають вивозити овочі. Як тільки дороги прочистять чи самі відтануть, ціна знизиться. Адже фермери розуміють, що моркву треба продавати, вона не залишиться в овочесховищах до пізньої весни» – пояснив Іван Григорович.

За даними найбільшого гуртового ринку Західної України «Шувар», ціни на моркву перебувають на середньому рівні за останні 5 років. Станом на 15 січня найвищі вони були у 2019 році – 9 грн/кг. У 2020 та 2021 роках –  5.20 грн/кг, у 2018 році – 4.20 грн/кг. І найнижчими вони були в 2017 році – 2.50 грн/кг