Агрометеорологічні умови в третій декаді грудня характеризувалися нестійким температурним режимом

0

Третя декада грудня в Україні характеризувалася нестійкою за температурним режимом, з опадами, ожеледицею та туманами, погодою.

Про це повідомляє прес-служба Національної академії аграрних наук України.

Ззазначається, що майже на всій території країни середня температура повітря була вищою за норму на 2-8 0С і становила 0,5-5,8 0С тепла. Лише на сході та півдні  в окремі дні вона була близькою до норми і становила від мінус 2,2 до плюс 1,7 0С.

Максимальна температура повітря підвищувалася до 0,8-11,0 0С тепла, мінімальна – знижувалася до 2-5 0С морозу.

“Сніговий покрив на посівах озимих культур на більшості площ відсутній. Глибокого промерзання ґрунту не зафіксовано, а температура грунту на глибині залягання вузла кущіння пшениці озимої не опускалась нижче мінус 3 0С, що значно вище критичної температури вимерзання” – йдеться в повідомленні НААН.

Також протягом останньої декади грудня спостерігалися опади у вигляді снігу, дощу зі снігом або замерзаючого дощу. У Київській області опадів випало 17,2 мм, у Львівській – 16,7 мм, у Житомирській – 4 мм, які суттєво поповнили запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту.

За даними Інституту зрошуваного землеробства НААН опади, що випали в останні дні грудня, зволожили лише верхній (0-5 см) шар ґрунту і суттєво не вплинули на поповнення запасів вологи у ґрунті.