Врожайність часнику має становити не менше 6 т/га

0

При вирощуванні часнику варто говорити не про гроші, а про кількість на гектар, коли ми говоримо про прибуток не менше 6 т/га товарного часнику. І така врожайність має бути з першого року.

Про це розповіла засновниця часникового кооперативу UkrUp Анна Морозова, пише agroportal.ua.

«6 тонн повністю закривають питання собівартості, прибутку, посадкових матеріалів на наступний рік, що дає нарощування обсягів і зменшення оптимальної собівартості на гектар. При власному посадковому матеріалі на третій рік вирощування дає собівартість 1 кг часнику на рівні 17 грн. Нижче, ніж 17 грн, ніколи не буде, і все, що вище, — питання кооперації, маркетингу, просування продукції на ринок», — зазначила пані Анна.

Вона переконана, що часниковий бізнес варто починати з аналізу ґрунту, адже на кислих ґрунтах культура не буде рости. Має бути задіяно не менше 2 га, оскільки існують адміністративні та виробничі витрати, рентабельність яких починає відбиватися саме з цієї площі.

«Є такі витрати, які взагалі неадекватні для вирощування до 2 га. Тобто витрати, які накладаються на виробничу собівартість, мають бути оптимальними», — пояснила експертка.

За її словами, врожай часнику може сягнути й 10 тонн. Адже голівка може бути 3 см і, наприклад, 40 г, а може бути 7 см і 200 г.

«Це і є питання якості, яка досягається через технологію вирощування. Навіть зараз багато хто не знає про те, що для отримання максимально великого врожаю потрібно відкалібрувати за розмірами часник перед посадкою, тобто саджати великий часник біля великого. І таких лайфхаків досить багато», — поділилася Анна Морозова.

Перед початком вирощування часнику вона радить зрозуміти, що це бізнес не на 1 рік. Потрібно знайти інформацію, яка уже є в наявності, познайомитися з господарствами, які вже вирощують, і кооперуватися.