Дефіцит шроту в Україні не відчувається

0

За останні три сезони в Україні переробляється в середньому 1,8 млн тонн соєвих бобів, тоді як загальна потужність заводів з урахуванням мультикультурних становить 4-5 млн тонн, а в 2020/21 МР очікується на рівні 1,5 млн тонн.

Такий прогноз у ході виступу на конференції «Олійно-жирова промисловість-2020» озвучив незалежний консультант Сергій Невський, пише АПК-Інформ.

Він нагадав, що за прогнозами аналітиків АПК-Інформ, в Україні в поточному році виробництво сої складе 3,8 млн тонн, аналітиків USDA – 3,3 млн тонн, учасників ринку – 3,1 млн тонн, тоді як минулого МР було 4,6-4,7 млн тонн.

«Формально, сировини для переробки на внутрішньому українському ринку вистачає. У першу чергу, я хотів би підкреслити, що кінцевий споживач шроту в Україні не відчуває дефіциту продукту або кормової сої. Так, для повного забезпечення внутрішнього попиту на соєвий шрот, який останніми сезонами становив 710-720 тис. тонн, необхідно 930 тис. тонн сої», – пояснив експерт.

Як вважає Невський, у поточному сезоні попит може зрости до 725 тис. тонн, що може бути компенсовано за рахунок невеликого зниження експортних відвантажень соєвого шроту.