Варість кавунів досягла свого мінімуму

0

Попри завершення сезону баштанних, в Україні продовжують знижуватися ціни на кавуни. За останній тиждень «смугаста ягода» подешевшала в середньому на 20% і станом на 8 вересня відвантажувалася в ціновому діапазоні від 1,2 до 3 грн/кг. Таким чином, на початку вересня ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму за сезон.

Про це йдеться в повідомленні Української Плодоовочевої Асоціації.

Основною причиною зниження цін на кавуни є сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку.

“Наразі завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва – Херсонській та Миколаївській областях, і виробники повідомляють, що урожай саме пізніх сортів кавунів в цьому році майже не постраждав. Відповідно, сьогодні продукція на ринок поступає без перебоїв, а пропозиція місцевих кавунів на внутрішньому ринку – на досить високому рівні” – зазначають в УПОА.

Тому під кінець сезону значних цінових стрибків в сегменті кавунів не очікується. Більшість виробників переконані, що липнева ситуація, коли основну пропозицію на ринку складала імпортна продукція, у сегменті пізніх сортів не повториться.

В асоціації нагадали, що через аномально холодний травень та проливні дощі в червні, виробники втратили частину врожаю ранніх сортів кавунів. За попередніми оцінками зниження виробництва ранніх сортів кавунів досягло 50%. Відповідно, через брак пропозиції, Україна в червні вимушена була імпортувати значні обсяги баштанних культур. За перше півріччя 2020 року Україною було імпортовано 2,1 тис. тонн баштанних культур загальною вартістю $1,97 млн. Для порівняння, роком раніше закордонні закупівлі кавунів та динь були в 3 рази нижчі як у натуральному, так і у вартісному виразі.

Крім того, незважаючи на досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні реалізуються в середньому на 65-70% дорожче ніж в аналогічний період минулого року. На початку вересня 2019 року «смугаста ягода» відвантажувалася в діапазоні від 0,9 до 1,5 грн/кг.