Реорганізація Держпродспоживслужби не відобразиться на ветеринарному контролі

0

Реорганізація Держпродспоживслужби в державну службу з контролю захворювань не відобразиться на ветеринарному контролі.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише agropolit.com.

«Жодні повноваження Держпродспоживслужби на сьогодні не ліквідовуються. Навпаки, додатково до її повноважень, згідно з нашою ідеологією, передається функція епіднагляду. Ми відразу шляхом управлінського рішення Кабінету Міністрів забезпечимо працюючу систему з діючою вертикаллю», — сказав він.

За словами заступника міністра, пропонована реорганізація не ламає функціоналу діючої структури Держпродспоживслужби.

«Фактично у неї просто зміниться назва. Я не бачу аргументів, чому експортери харчової продукції можуть постраждати. Ми не залазимо в систему Держпродспоживслужби з точки зору харчових продуктів», — зазначив Ляшко.

Він повідомив, що для відновлення протиепідемічного захисту опрацьовують декілька моделей.

“Створення окремої служби з контролю за захворюваністю — це один із варіантів. Це наша пропозиція, модель, яку ми вважаємо найбільш ефективною, особливо якщо врахувати, що потрібно буде оперативно реагувати на коронавірус уже в жовтні-листопаді. Будь-яка інша модель до жовтня-листопада не запрацює повноцінно, як може запрацювати модуль приєднання й об’єднання всіх необхідних функцій в одному центральному органі виконавчої влади” — пояснив головний санітарний лікар.