Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС за І півріччя 2020 року склав 4,6 млрд дол. США

0

Протягом січня-червня 2020 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1% – до 4,6 млрд дол. США, із яких 3,0 млрд дол. США припало на експорт, а 1,6 млрд дол. США – на імпорт.

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Він зазначив, що зменшення експорту та збільшення імпорту спричинили відповідне зниження позитивного для України сальдо до 1,4 млрд дол. США.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС є Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає близько 75% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

Відповідно до слів експерта, основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових (1088 млн дол. США) та олійних (145 млн дол. США) культур, олій та жирів (957 млн дол. США), залишків і відходів харчової промисловості (227 млн дол. США).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зауважив науковець. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюнових виробів (130 млн дол. США), продуктів для годівлі тварин (106 млн дол. США), алкогольних напоїв (130 млн дол. США), різних харчових продуктів, у т.ч. екстрактів з кави, чаю, соусів (150 млн дол. США) і  молокопродуктів (131 млн дол. США).

Із початку 2020 року вітчизняні експортери повністю використали річні квоти на мед, ячмінну крупу й борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

Як підсумував Микола Пугачов, хоча в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом у І півріччі 2020 року погіршились, це не є критичним. Адже у 3-му і 4-му кварталах ймовірні помітні зрушення в її обсягах, що диктуватимуться урожаєм в новому сезоні.