Чому дорожчають тепличні томати?

0

В Україні почали підвищуватися ціни на тепличні томати. Основною причиною цього стало скорочення пропозиції томатів на ринку, адже ще не всі тепличні комбінати приступили до вибірок нового обороту даної продукції.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Нині виробники пропонують тепличні томати за ціною 26-30 грн/кг ($ 0,94-1,08/кг), що в середньому на 30% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Настільки істотне підвищення ціни на помідори представникам тепличних комбінатів вдалося здійснити в умовах дефіциту даної продукції. За словами виробників, пропозиція тепличного томату на поточному тижні різко скоротилося.  Таким чином, обсяг поставок цього овоча на український ринок зараз вкрай обмежений. Водночас попит місцевих оптових компаній і роздрібних мереж досить високий. Це й дозволяє виробникам підвищувати ціни на свою продукцію.

Аналітики EastFruit відзначають, що на сьогоднішній день ціни на тепличні томати в Україні в середньому в 2 рази вищі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Таку високу вартість у поточному році галузеві експерти пов’язують, перш за все, із тим, що на даний момент пропозицію на ринку майже повністю складає продукція місцевого виробництва.