ОККО отримала довготерміновий кредит від Міжнародної фінансової корпорації у розмірі 35 млн USD

0

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), підрозділ Групи Світового банку, відкрила кредитну лінію в обсязі 35 мільйонів USD терміном на 7 років для мережі АЗК ОККО. Отримані кошти компанія планує спрямувати на розширення програми забезпечення агровиробників пальним та добривами, а також на покращення логістичної інфраструктури, модернізацію власних нафтобаз і АЗК.

Про це повідомляє прес-служба OKKO.

«Фінансування від провідних міжнародних інституцій, які спеціалізуються на сталому та ефективному розвитку як окремих країн, так і цілих галузей економіки, дало можливість нашій компанії вирости з невеличкого регіонального підприємства у холдинг національних масштабів. Зараз, у цей непростий карантинний час, залучення інвестицій від міжнародних партнерів, таких як IFC, збільшить нашу можливість підтримувати агросектор країни на 50 млн USD щороку», – прокоментував засновник OKKO Group*, президент мережі ОККО Віталій Антонов.

Засуха та зупинка економіки через карантин несуть у собі чималі ризики для аграріїв. Згідно з прогнозами галузевих експертів та Мінекономіки, цьогоріч очікується значне зменшення врожайності у порівнянні з минулим роком. Тож за цих умов підтримка аграрної галузі має стати одним з пріоритетів соціально відповідального бізнесу.

“Ми підтримуємо нашого давнього партнера «Концерн Галнафтогаз», і разом створюємо ефективну логістичну інфраструктуру для пального та мінеральних добрив в Україні, а також сприяємо виходу на передові позиції в бізнесі швидкісних зарядних станції в країні. Це набуває ще більшого значення в контексті поточного економічного спаду в Україні, спричиненого пандемією, – сказав Регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар. – Аграрний компонент проекту також допоможе компанії розширити новий ринок в інтересах дрібних українських фермерів та заохочуватиме набагато більше українських постачальників приймати аграрні розписки, запропоновані в рамках програми IFC».

Упродовж перших п’яти місяців цього року за програмою забезпечення агровиробників ОККО було укладено договорів на 36% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Як повідомляють у АЗК, станом на кінець 2019-го програма підтримки агровиробників ОККО має три завершених повноцінних сезони. Кожного сезону кількість заявок з боку АПК зростала приблизно удвічі. У 2016 році починали з 96 заявок, за минулий сезон їх було отримано майже 400. Загальна вартість опрацьованих компанією ОККО запитів від аграріїв за весь час функціонування програми досягла 10,1 мільярда гривень.

До того ж, з кожним роком ОККО поглиблює свою присутність в аграрній сфері. Крім забезпечення агросектору пальним, мінеральними добривами, природним газом, компанія також закуповує олійні культури, переробляє їх на вітчизняних підприємствах, отримуючи олію та шрот. Переважна більшість виробленої продукції йде на експорт. Саме це дає можливість збільшити додану вартість товарів, які виробляються в Україні, й отримати валютні надходження для компанії.