Ціни на молоко зростають, але повільно

0

Хоч і повільно, але зростання цін на молоко-сировину підтримується. Останній моніторинг показав незначне підвищення цін по всіх ґатунках, найбільше ― по першому.

Про це повідомляють в Асоціації виробників молока.

“При цьому екстраґатунок подорожчав на 6 копійок, до 10,16 грн./кг, вищий ― на 3 коп., до 9,73 грн./кг, а перший ― на 8 коп., до 9,17 грн./кг. Середньозважена ціна трьох гатунків додала 6 коп. і складає  9,69 грн/кг” – йдеться в повідомленні.

Діапазон коливань цін на екстраґатунок змінився по регіонах:  західному ― 9,80-10,0 грн./кг.; східному ― 9,9-10,2 грн./кг.; північному ― 9,90-10,5 грн./кг., південному ― 9,90-10,5  грн./кг., центральному ― 9,90-10,40 грн./кг.

Як зазначають у АВМ, сезонний тренд зростання виглядає досить млявим. Причиною є падіння попиту, що сформувалося під впливом карантинних обмежень і не так швидко відновлюється. До того ж, додатковий тиск чинить постійно зростаючий імпорт молочної продукції, який в умовах падіння купівельної спроможності громадян не лише утримує свою долю на ринку, але й зростає за підсумками першого півріччя.

“Ситуація з відновленням у найближчому майбутньому навряд чи зміниться суттєво, проте зростання цін на сировину буде відмічатися в межах сезонного тренду, який може бути не таким стрімким, як до прикладу, у минулому році” – підсумували в асоціації.