135 нових кредитів на загальну суму 281,042 млн грн у рамках «Доступні кредити 5-7-9%» за минулий тиждень

0

За минулий тиждень у рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» уповноважені банки видали 135 нових кредитів на загальну суму 281,042 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“Усього, станом на 6 липня 2020 року, уже видано 1034 кредити на загальну суму більше ніж мільярд гривень. Кожна шоста заявка вже конвертувалась в позику, майже 3 тисячі ще на розгляді”, – відзначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

У Мінекономіки зазначають, що протягом останніх кількох тижнів динаміка Програми значно пожвавилась за рахунок рефінансування раніше отриманих кредитів, проте попит на інвестиційні кредити зберігається на високому рівні. Це свідчить про наміри підприємців розвиватися попри  кризу. Портфель інвестиційних кредитів уже перетнув позначку в 550 млн. грн., і банки продовжують розглядати нові заявки.

Крім того, на минулому тижні набрало чинності рішення уряду щодо спрощення умов участі в програмі «Доступні кредити 5-7-9%» для мікро- та малого бізнесу. Зокрема, було пом’якшено вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу, знято обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту.

“У першу чергу зміни торкнуться підприємців, які мають намір скористатися можливістю отримати кредит на поповнення оборотного капіталу, адже тепер його можна буде використати на будь-які господарські потреби бізнесу, що дуже важливо для його перезавантаження. Протягом найближчого часу відповідні зміни будуть відображені в угодах Фонду розвитку підприємництва з уповноваженими банками Програми, тож банки скоро зможуть кредитувати своїх позичальників за оновленими умовами програми «Доступні кредити 5-7-9%»” – йдетбся в повідомленні.