Вартість живця свиней зросла майже на 2%

0

Цього тижня середня  ціна на живця свиней у порівнянні з минулим тижнем зросла на 1,8% – до 44,5 грн/кг.

Про це повідомляють в Асоціації “Свинарі України”.

“Як і очікували постачальники живця напередодні попередніх торгів, товарне поголів’я піднялося в ціні на 0,25-1,5 грн/кг. У наслідок цього діапазон закупівельних цін на свиней забійних кондицій на 26-му тижні зсунувся в бік підвищення на півгривні: за підсумками торгів попереднього тижня більшість товарних партій реалізовували по 43,5-45,5 грн/кг, а середня ціна зупинилася на рівні 44,5 грн/кг. Незважаючи на нарікання переробників на значні перехідні залишки та досить мляву торгівлю, усі виробники свинини цього тижня змогли реалізувати за плановими цінами” – йдеться в повідомленні.

За відгуками операторів ринку, вплив сезонних чинників на пропозицію живця стає все більш відчутним: спекотні погодні умови вповільнили темпи приросту маси свиней, що суттєво корегує кількість наявного товарного поголів’я у забійній кондиції.

Як вважають виробники свинини, на початку липня ціни закупівлі залишаться в межах цьоготижневого діапазону. На їхню думку, сезонна обмеженість пропозиції «балансуватиме» з відносно млявою реалізацією після тривалих святкових вихідних.

Крім того, ще на попередньому тижні окремі переробники відзначали поступове відновлення споживчої активності у курортних зонах на Півдні країни.